Sortiment

Sortiment

Záleží nám na našich zákazníkoch a produktoch, ktoré im ponúkame. Kvalita a bezpečnosť našich produktov sú pre nás na prvom mieste a zároveň sú stredobodom nášho podnikateľského záujmu. Naši nákupcovia vyberajú produkty s ohľadom na trvalú udržateľnosť a ekológiu. Dávame si záležať aj na kvalite vlastných značiek a ustavične zvyšujeme objem produktov s udržateľnou certifikáciou.

Sortiment

Mantra spoločenskej zodpovednosti

Ako jeden z najväčších predajcov potravín si uvedomujeme, že významne prispievame k zásobovaniu Slovenskej republiky. V našich predajniach vám preto ponúkame produkty vyrábané ekologicky a s ohľadom na trvalú udržateľnosť.

Sortiment

DETOX záväzok a príbeh jedného trička

Ručíme za kvalitu predávaných textílií, odevov a obuvi. V decembri 2014 sa Lidl stal prvým maloobchodom s potravinami, ktorý sa pripojil ku Detox kampani pod záštitou Greenpeace. Cieľom je úplne vylúčiť 11 chemických skupín definovaných ako zakázané pri výrobe vlastných značiek textílií a obuvi, a to do roku 2020. Naše športové a funkčné oblečenie je označené ako BIONIC FINISH ECO – nepremokavý PFC materiál nahradili ekologické alternatívy, ktoré sú biologicky rozložiteľné a pri ich výrobe nevznikajú škodlivé vedľajšie produkty.

Sortiment

Zodpovednosť za ľudí a prírodu

Už od roku 2012 nájdete v našom sortimente BIO produkty, ktoré sú bez chemických postrekov, priemyselných hnojív, rastových stimulátorov, konzervačných látok a genetickej modifikácie. Podporujeme etický obchod a šetrné poľnohospodárske postupy s cieľom minimalizovať škodlivé účinky na životné prostredie a človeka. Takisto spolupracujeme s medzinárodne uznávanými organizáciami.

Sortiment

Kvalitné a bezpečné potraviny

Všetci naši dodávatelia sú držiteľmi medzinárodne uznávaných certifikátov v oblasti bezpečnosti a kvality potravín. Dbáme aj na to, aby naše vlastné značky boli rovnako dobré alebo lepšie ako vedúce značky v danej kategórii. Preto pravidelne prebieha nezávislý externý audit vo všetkých výrobných závodoch a testovanie produktov v akreditovaných laboratóriách. V prípade zisteného nesúladu vždy prijímame nápravné opatrenia.

Sortiment

Trvalo udržateľný rybolov

V Lidli podporujeme udržateľný rybolov a rybárske metódy. Od septembra 2019 ponúkame len MSC certifikované suroviny zo sortimentu čerstvých, hlbokozmrazených rýb a kôrovcov a lahôdok z rýb ulovených vo voľnom mori. Sme aj členom programu Dolphin Safe. Všetky konzervy s tuniakom, označené logom „Safe“, sú zárukou toho, že sa podieľame na ochrane delfínov a iných morských živočíchov, ktoré sú lovom tuniakov ohrozené.

Sortiment

Podpora pre dodávateľov

Dodávateľov vyberáme na základe transparentných kritérií, ktorými sú kvalita, cena a schopnosť pravidelne dodávať nami požadované množstvá. Sústreďujeme sa najmä na aktívnejšiu spoluprácu so slovenskými dodávateľmi. Ich produkty máme nielen v bežnom a akčnom sortimente, ale aj v spotrebnom tovare. V Lidli nájdete slovenskú hydinu, víno, pivo, med či ovocie a zeleninu z mierneho pásma.

Sortiment

Vyrobené na Slovensku

V obchodnom roku 2019 sme od dodávateľov so sídlom v Slovenskej republike nakúpili tovar v hodnote 26,57 % z celkovej hodnoty všetkých výrobkov. Pre zákazníkov pripravujeme slovenské týždne a navyše, každý týždeň im v letákoch ponúkame „5 cenových hitov zo Slovenska“. V obchodnom roku 2019  sme opäť oslovili domácich dodávateľov s výzvou „Dajte o sebe vedieť“. Aj vďaka nej vzrástol počet slovenských dodávateľov v Lidli o viac ako 27 % oproti obchodnému roku 2017 a momentálne ich je približne 175.

Sortiment

Pôvod tovaru netajíme

Pri výbere tovaru ponúkame svojim zákazníkom dôveryhodné informácie o produktoch a v rámci ich označovania sa vždy držíme platnej legislatívy. Kvalitné a cenovo výhodné produkty ponúkame vo všetkých regiónoch Slovenska. V prípade produktov vyrobených v Slovenskej republike, resp. dovezených z tretích krajín, sa riadime slovenskými právnymi predpismi vzťahujúcimi sa na jednotlivé komodity. 

Sortiment

Máme mäso najvyššej kvality

Sme si vedomí, že podmienky, v akých zvieratá žijú, sa odzrkadľujú aj v kvalite mäsa a vajec. Preto preferujeme produkty z ekologického a udržateľného poľnohospodárstva. U nás zákazníci vždy vedia, odkiaľ mäsové produkty pochádzajú a za akých podmienok boli vyrobené, pretože na ich obaloch ľahko nájdu informáciu o pôvode v textovej podobe alebo v podobe potravinového oválu so skratkou krajiny pôvodu. V obchodnom roku 2019 pochádzalo takmer 30 % nášho čerstvého mäsa od slovenských dodávateľov.

Sortiment

Myslíme na bezlepkáčov a bezlaktózových

Potravinovou intoleranciou a alergiami trpí čoraz viac ľudí. Aj preto od roku 2016 pribudli do nášho stáleho sortimentu špeciálne produkty. Mliečny sortiment doplnili produkty so zníženým obsahom laktózy. Sortiment sme zároveň rozšírili aj o rad bezlepkových a vegánskych produktov. Veľký úspech zaznamenali naše tematické týždne, venované práve zdravej výžive a tomuto radu produktov.

Sortiment

Spoľahlivé dodávanie

Čerstvosť je pre nás kľúčová. Všetky naše predajne zásobujeme minimálne 1x denne hneď ráno, čím je zabezpečená dostupnosť čerstvého tovaru pre zákazníkov rovnako vo všetkých regiónoch. Mäso do všetkých predajní dovážame každý deň. Všetka zelenina a ovocie z Lidl stánku sú starostlivo vyberané a kontrolované. Navyše, chrumkavé a voňavé pečivo majú naši zákazníci k dispozícii od rána do večera.

Sortiment

Pre zákazníkov všetko

Svojich zákazníkov vzdelávame, čo znamená trvalá udržateľnosť v praxi, a motivujeme ich na zdravý životný štýl. Naši pracovníci sú vždy ústretoví a ochotní pomôcť.  Za reklamovaný alebo poškodený tovar peniaze vraciame rýchlo. A to všetko 7 dní v týždni od 7.00 do 21.00.

Sortiment

Názory nás zaujímajú

Otvorená a obojstranná komunikácia je základom budovania dlhodobého a intenzívneho vzťahu. Preto sa vždy snažíme čo najrýchlejšie reagovať na každý jeden zákaznícky podnet, ktorý nám je adresovaný. Sme aj aktívni na sociálnych sieťach. Vďaka originálnemu obsahu a reálnej spätnej väzbe patríme na Slovensku ku korporátnym lídrom v online prostredí, za čo máme už 24 ocenení v súťaži Hermes Komunikátor roka.

Sortiment

Fairtrade

Kvalita, zodpovednosť a férový obchod. Tieto hodnoty sú pre Lidl kľúčové a nezostávame iba pri slovách. Aj preto podporujeme Fairtrade obchod a produkty vyrobené podľa Fairtrade pravidiel.

Dodávatelia

Neodchádzaj

Ceníme si aj našich dodávateľov. Podporujeme najmä tých slovenských. Teraz môžeš spoznať, ako s nimi spolupracujeme.