Transparentnosť v nepotravinovom dodávateľskom reťazci

V Lidli získavame naše produkty od dodávateľov z celého sveta. Náš koncept vlastných značiek nám umožňuje s výrobcami spolupracovať aj pri propagácii zodpovednejších výrobných metód. Aby sme vedeli, kde a ako sa naše produkty vyrábajú, je dôležité poznať našich obchodných partnerov. Uvedomujeme si, že informácie o pôvode a výrobných metódach našich produktov čoraz viac požadajú aj naši zákazníci.

Naši dodávatelia v nepotravinovom sektore

Naším cieľom je splniť požiadavky zákazníkov spolu s našou požiadavkou na transparetnosť v dodávateľskom reťazci.

V tejto súvislosti zverejňujeme príslušné zoznamy dodávateľov s informáciami o celej našej ponuke nepotravinového sortimentu, ktorá pozostáva z textilu a obuvi, ako aj technického vybavenia a ďalších potrieb, akými sú hračky, športové potreby alebo záhradný nábytok. Rovnako ako celé priemyselné odvetvie, aj Lidl získava veľkú časť svojho nepotravinového sortimentu od nezávislých výrobcov z ázijských krajín, ako sú Bangladéš alebo Čína. Napriek výraznému pokroku a hospodárskemu rastu v týchto krajinách sa spoločenské a environmentálne podmienky v týchto krajinách líšia.

V Lidli sa preto primárne zameriavame na implementáciu uznávaných minimálnych noriem. V našej spoločnosti zabezpečujeme, aby všetky výrobné zariadenia našich produktov, ktoré nepatria do potravinového sortimentu, boli pravidelne testované nezávislými a lokálnymi odborníkmi v súlade s uznávanými normami BSCI alebo SA 8000 a systematicky sledujeme každú zistenú potrebu zlepšenia.

Na stiahnutie nižšie nájdete:

  • Zoznam hlavných výrobných závodov pre vlastné značky textilu a obuvi Lidl (posledná aktualizácia 23.6.2020)
  • Zoznam hlavných výrobných miest pre ​​vlastné značky z hardvérového sortimentu (posledná aktualizácia 23.6.2020)
Na stiahnutie 
Zoznam hlavných výrobných miest pre ​​vlastné značky z ha...
Zoznam hlavných výrobných závodov pre vlastné značky text...

Odporúčané články

Zodpovednosť preberáme všade tam, kde má naše konanie ako konanie spoločnosti Lidl vplyv na ľudí a životné prostredie. S témou rodovej rovnosti v dodávateľskom...

Lidl ako obchodná spoločnosť predáva potravinové a nepotravinové výrobky a výrobky pre domácnosť, ktoré sa vyrábajú v globálnych dodávateľských reťazcoch. Je...

Približne polovica celého fairtradového príspevku zo Slovenska pochádza z Lidla.