Podpora zdravia Podpora zdravia

Podpora zdravia

Stravovacie návyky a pracovná záťaž do veľkej miery ovplyvňujú zdravie ľudí. Ako maloobchod s potravinami dokážeme oboje pozitívne ovplyvniť. Ako dodávateľ potravín a ako zamestnávateľ preberáme zodpovednosť - pre našich zamestnancov vytvárame pracovné prostredie, ktoré umožňuje zdravú a bezpečnú prácu a našim zákazníkom ponúkame čoraz zdravší sortiment.

V Lidli podporujeme našich zamestnancov a zákazníkov v tom, aby žili a pracovali zdravo. Ponúkame im na to nielen vhodné prostredie, ale aj sortiment produktov.

Čo sa podarilo

Pomáhame dlhodobo a udržateľne. Naše projekty majú preto za sebou hmatateľné výsledky. Radosť z toho, čo sa nám už podarilo zlepšiť, nás poháňa aj naďalej.

5,5 milióna eur

sme venovali na životne dôležité prístroje pre novorodencov v nemocniciach v rámci projektu Dobré rozprávky

280+

rodín so zdravotne znevýhodnenými deťmi sme podporili v rámci projektu Od začiatku v dobrých rukách

Záväzky

Vieme, že vždy sa je kam posúvať. Preto si stanovujeme jasné ciele, vďaka ktorým môžeme spolu s vami pomáhať ešte viac.

Do roku 2025
chceme byť jednotkou v ponuke zdravých a udržateľných produktov
O 20 % menej cukru a soli
vo výrobkoch našej vlastnej značky do roku 2025
Do roku 2030
posilníme u našich zamestnancov chuť správať sa bezpečne a zdravo, doma aj v práci
Flexibilnejšia práca
vyvíjame modely zamestnania, ktoré umožnia našim zamestnancom zlepšiť kvalitu života

Vybrané aktivity

Tu sa zoznam našich aktivít ešte nekončí. Myslíme na bezlepkáčov, bezlaktózových i vegánov. Od roku 2016 pribudli do nášho stáleho sortimentu špeciálne produkty práve pre nich. Potrpíme si aj na čerstvosť, všetky naše predajne zásobujeme minimálne 1-krát denne hneď ráno.

V našom sortimente už roky myslíme bezlepkáčov, bezlaktózových i vegánov. Potrpíme si na čerstvosť a všetky naše predajne zásobujeme minimálne 1-krát...

Označenie Nutri-Score postupne zavádzame na produkty našich privátnych značiek. Je to dobrovoľný systém pre rozšírené nutričné označovanie potravín, pohybuje sa od zeleného A po červené E. Chceme tak umožniť našim zákazníkom robiť vedomé nákupné rozhodnutia.

Vďaka označeniu Nutri-Score spoznáte na prvý pohľad nutričné hodnoty produktov našich privátnych značiek.

Zodpovedne hlásime, čo je nové

18. september 2023

Lidl ako predajca potravín aktuálne so 164 predajňami na Slovensku denne osloví státisíce zákazníkov a množstvom svojich produktov sa podieľa na ich výžive....

17. august 2023

Nutričné označenie Nutri-Score nájdete v Lidli na takmer 300 produktoch vlastných značiek, ich počet sa postupne rozširuje.

13. marec 2023

Spôsob akým sa stravujeme má obrovský vplyv na naše zdravie, pričom návyky si z veľkej časti vytvárame už v detstve. Lidl si to uvedomuje a preto ako prvý na...

18. január 2023

Základom chutných a zdravých jogurtov je kvalitné mlieko. Preto v Lidli spracúvajú výhradne mlieko, ktoré je od overených dodávateľov. Výrobky privátnych...

Zaujímajú vás aktivity Nadácie Lidl? Výborne!

Prečítajte si viac o našej filozofií, cieľoch a oblastiach podpory.