LIDL MÁ NA SLOVENSKU UŽ 149 PREDAJNÍ

V pondelok 29. marca otvoril diskont dve nové predajne – v Bardejove a Poprade

Lidl má od pondelka 29. marca na Slovensku už 149 predajní. Dve najnovšie predajne obľúbeného diskontného reťazca sa nachádzajú v Bardejove a Poprade. Zamestnanie v nich nájde dokopy 46 ľudí. V predošlom kalendárnom roku otvoril Lidl osem predajní a v expanzii bude pokračovať aj naďalej. Jubilejnú 150. predajňu otvorí Lidl v priebehu najbližších týždňov v Košiciach. Obchodný reťazec zároveň pokračuje aj v modernizácií už existujúcich prevádzok. V Poprade sa najnovšia, v poradí už tretia, predajňa Lidla nachádza na Svitskej ulici. V Bardejove má diskont odteraz dve predajne, od pondelka môžu zákazníci nakupovať už aj v prevádzke na Mlynskej ulici.

„Zákazníkom ponúkame všetko potrebné pod jednou strechou, pričom nákup u nás je rýchly, pohodlný a bezpečný. Aj v týchto dvoch predajniach, úplne rovnako ako vo všetkých ostatných, platí Lidl garancia nečakania na pokladniciach. Spolu s preventívnymi hygienickými opatreniami je záväzok rýchleho nákupu dôležitou súčasťou ochrany zdravia našich zákazníkov i zamestnancov,“ uviedol Marián Šimko, obchodný riaditeľ Lidl Slovenská republika.

Obe predajne sú vybavené energeticky úspornými LED technológiami pri osvetlení a súčasťou vzduchotechniky sú výkonné filtre, ktorých účelom je lepšie zachytávanie nového koronavírusu tak, aby sa vo vyčistenom vzduchu nedostával späť do predajne. Aj v týchto predajniach platia všetky preventívne hygienické opatrenia, vďaka ktorým Lidl ako prvý predajca potravín na Slovensku obstál v hygienickom audite nezávislého kontrolného orgánu TÜV SÜD. Ďalšou novinkou sú elektronické cenovky pre sortiment ovocia a zeleniny, ktorých výhodou je úspora papiera, ako aj jednoduchšia orientácia pre zákazníkov a obsluha pre personál. Zákazníci môžu využiť bezplatné internetové wifi pripojenie, k dispozícii majú kávomat s Fairtrade certifikovanou kávou a vďaka vlastnej pekárni bude pre nich v priebehu celého dňa pripravené chrumkavé a teplé pečivo priamo z pece.

V nových predajniach, rovnako ako v ostatných 147, sa zákazníci môžu zapojiť do komunitných projektov organizovaných Lidlom. Za každú predanú fľašu minerálnej vody Saguaro venuje diskont jeden cent na kúpu a výsadbu stromčekov v Tatrách, za každé predané balenie plienok zase putuje 10 centov na pomoc vážne chorým deťom vo veku do 3 rokov v rámci iniciatívy Od začiatku v dobrých rukách. Zákazníci môžu taktiež podporiť dlhodobú potravinovú zbierku Podeľ sa a pomôž pre občianske združenie „MAKO SK“, ktoré sa venuje pomoci rodinám v núdzi a zdravotne znevýhodneným deťom po celom Slovensku. „Vieme, aké ťažké je v súvislosti s COVID 19 alebo z dôvodu straty príjmu zvládať náročné obdobie! Preto sme sa vďaka spolupráci s obchodným reťazcom Lidl rozhodli pomôcť tým najzraniteľnejším. Možno nezachránime životy, ale pomôžeme prekonať ťažké obdobie,“ konštatuje sa na stránke OZ MAKO SK.

Zákazníci taktiež môžu pomôcť vyčistiť slovenské rieky a vodné nádrže od plastov v rámci projektu Nenechajme to plávať. Pri príležitosti otvorenia novej predajne Lidl tradične podporuje žiakov blízkych základných škôl. V Poprade ide o Spojenú školu Partizánska 2 a Základnú školu s materskou školou na Komenského ulici. V Bardejove podporí diskont Základnú školu Bartolomeja Krpelca. Výšku podpory môžu ovplyvniť priamo zákazníci – diskont venuje 1 € na nákup IT vybavenia pre školy za každý nákup v hodnote aspoň 10 €. Cieľom je uľahčiť žiakom a školám dištančné vzdelávanie.

Lidl na Slovensku v 149 predajniach, troch logistických centrách a na centrále zamestnáva viac ako 5500 ľudí. Nárast platov v priemere o štyridsať percent od jesene 2016, priemerný mesačný plat na pozíciách predavačiek-pokladníčok a predavačov-pokladníkov viac ako 900 €, to je realita v spomenutom diskontnom reťazci. Plný pracovný úväzok v Lidli pritom predstavuje 38,75 hodín týždenne. V obchodnom roku 2020 investoval Lidl približne 3 milióny eur do benefitov pre svojich zamestnancov. Diskont sa prioritne zameral na ochranu ich zdravia a priebežne zásoboval zamestnancov ochrannými pomôckami. Každý jeden si navyše v novom benefitovom systéme mohol vybrať atraktívne darčeky podľa vlastných preferencií až do výšky 270 €. Zamestnanci môžu taktiež získať príspevok 200 € na penzijné pripoistenie Kolegyniam a kolegom v prvej línii dvakrát vyplatili Lidl špeciálnu odmenu za ich nasadenie v neľahkom období.

Lidl je päťnásobným držiteľom prestížneho medzinárodného ocenenia Top Employer Europe a Top Employer Slovakia. Za svoje aktivity vo vzťahu k zamestnancom získal obchodný reťazec aj prestížne ocenenie Via Bona a trikrát získal prvenstvo aj v súťaži najzamestnávateľ. Na základe hlasovania verejnosti sa Lidl už sedemkrát po sebe tešil z ocenenia Obchodník roka

Odporúčané články

Cieľom Lidla do roku 2025 je dosiahnuť 40%ný podiel kamiónov s alternatívnym pohonom v rámci svojej flotily.

Voda je životne dôležitá ako pre prírodu, tak aj pre ľudí. Za posledné storočie narástla jej spotreba viac než dvojnásobne. Preto vnímame udržateľné využitie...

Vo štvrtok 17. decembra otvoril diskont svoju osemnástu predajňu v Bratislave