Sortiment a dodávatelia

Sortiment a dodávatelia

Významnou súčasťou Lidl života je výber, komunikácia a vyjednávanie s našimi dodávateľmi. Preto je pre nás veľmi dôležité, aby sme spoločenskú zodpovednosť realizovali aj v tejto oblasti. Denne tieto obchodné vzťahy zlepšujeme a rozvíjame. To je zárukou, že naše kvalitatívne štandardy  a vzťahy s dodávateľmi sú dlhodobé a transparentné.

Sortiment a dodávatelia

Lidl Akadémia

Podpora slovenských dodávateľov

V posledných mesiacoch sa naša spolupráca so slovenskými dodávateľmi ešte zintenzívnila. Sme pripravení podať pomocnú ruku tým, ktorí pre koronakrízu prišli o svoje tradičné predajné kanály a nejeden z menších výrobcov sa osmelil a oslovil nás.  Aj v tomto duchu sa konala v mesiaci Máj 2021 prvá Lidl Akadémia prostrednícvom živého online prenosu. Hlavnou témou boli úvodné informácie ako spolupráca s našim reťazcom funguje a podtémy mäso, vajcia a úspešné príbehy malých slovenských dodávateľov v Lidli.

Sortiment a dodávatelia

Transparentnosť v dodávateľskom reťazci

Etický kódex

Ako spoločnosť pôsobiaca na medzinárodnom trhu úzko spolupracujeme s dodávateľmi z celého sveta. Pri našich činnostiach dôsledne sledujeme dodržiavanie požiadavky transparentnosti v našich dodávateľských vzťahoch. Z tohto dôvodu v tejto sekcii nájdete náš Etický kódex pre obchodných partnerov a rozsiahle informácie o našich dodávateľoch v nepotravinovom sortimente.

Sortiment a dodávatelia

DETOX záväzok a príbeh jedného trička

Udržateľnosť pri nákupe textilu

Ručíme za kvalitu predávaných textílií, odevov a obuvi. V decembri 2014 sa Lidl stal prvým maloobchodom s potravinami, ktorý sa pripojil ku Detox kampani pod záštitou Greenpeace. Cieľom je úplne vylúčiť 11 chemických skupín definovaných ako zakázané pri výrobe vlastných značiek textílií a obuvi, a to do roku 2020. Naše športové a funkčné oblečenie je označené ako BIONIC FINISH ECO – nepremokavý PFC materiál nahradili ekologické alternatívy, ktoré sú biologicky rozložiteľné a pri ich výrobe nevznikajú škodlivé vedľajšie produkty.

Sortiment a dodávatelia

Zodpovednosť za ľudí a prírodu

Bio a klimaticky neutrálne produkty

Už od roku 2012 nájdete v našom sortimente BIO produkty, ktoré sú bez chemických postrekov, priemyselných hnojív, rastových stimulátorov, konzervačných látok a genetickej modifikácie. Podporujeme etický obchod a šetrné poľnohospodárske postupy s cieľom minimalizovať škodlivé účinky na životné prostredie a človeka. Takisto spolupracujeme s medzinárodne uznávanými organizáciami.

Sortiment a dodávatelia

Mantra spoločenskej zodpovednosti

Mantra spoločenskej zodpovednosti

Ako jeden z najväčších predajcov potravín si uvedomujeme, že významne prispievame k zásobovaniu Slovenskej republiky. V našich predajniach vám preto ponúkame produkty vyrábané ekologicky a s ohľadom na trvalú udržateľnosť.

Sortiment a dodávatelia

Názory nás zaujímajú

Naše ocenenia

Otvorená a obojstranná komunikácia je základom budovania dlhodobého a intenzívneho vzťahu. Preto sa vždy snažíme čo najrýchlejšie reagovať na každý jeden zákaznícky podnet, ktorý nám je adresovaný. Sme aj aktívni na sociálnych sieťach. Vďaka originálnemu obsahu a reálnej spätnej väzbe patríme na Slovensku ku korporátnym lídrom v online prostredí, za čo máme už 24 ocenení v súťaži Hermes Komunikátor roka.

Sortiment a dodávatelia

Nezasýtili sme vašu zvedavú myseľ?

Ostatné projekty

Tu sa zoznam našich aktivít ešte nekončí. Myslíme na bezlepkáčov, bezlaktózových i vegánov. Od roku 2016 pribudli do nášho stáleho sortimentu špeciálne produkty práve pre nich. Potrpíme si aj na čerstvosť, všetky naše predajne zásobujeme minimálne 1-krát denne hneď ráno.

Zamestnanci

Pozri aj toto

Lidl tvoria naši zamestnanci, ktorí sa každý deň starajú aj o tvoju spokojnosť. Zisti spolu s nami, ako sa im u nás pracuje a čo všetko pre nich robíme.