Príbeh č. 45: Mia

Rodičia sa zo všetkých síl snažia skvalitniť každý jeden Miuškin deň, usilovne s ňou cvičia, rehabilitujú a absolvujú všetky potrebné lekárske vyšetrenia. Ich cieľom je, aby sa Mia raz postavila na vlastné nohy a povedala svoje prvé slová. Vďaka projektu Od začiatku v dobrých rukách a finančnej pomoci vo výške 2 500 eur absolvuje Mia viacero terapií, vďaka ktorým sa bude posúvať vpred a pomôže jej aj biolampa.

Čoskoro dvojročná Mia je vytúžené dievčatko, ktoré si rodičia priniesli z pôrodnice s tým, že je v poriadku. „Veľmi sme sa tešili, keď som zistila že k nám pribudne nový člen rodiny. Konečne prišiel ten vytúžený deň a Mia prišla na svet a ja som ju mohla prvýkrát držať v náručí. Domov sme išli štandardne na piaty deň s pocitom že je všetko v poriadku,“ hovorí Miuškina mama.
Keď mala Mia 2,5 mesiaca, všetko sa zmenilo. Lekári rodine, pochádzajúcej z obce Adamovské Kochanovce, oznámili, že ich dcérka nie je v poriadku. Mii diagnostikovali mikrocefáliu (neurologickú vývinovú poruchu). Mohol za ňu vírus, ktorý mal za následok poškodenie mozgu. Zároveň oznámili, že dievčatko bude zdravotne znevýhodnené, len zatiaľ nebolo jasné, do akej miery. Napriek veľkému smútku sa rodičia rozhodli, že spravia všetko pre to, aby sa Mia vyvíjala čo najlepšie. Nebolo to jednoduché, ich rozčarovanie bolo obrovské, ale láska k dcérke a veľké odhodlanie dosiahnuť, aby bol jej stav čo najpriaznivejší, zvíťazili. Keďže vírus, ktorý postihol Miu, môže poškodiť vnútorné orgány, nasledovalo mnoho vyšetrení, hospitalizácií a stanovenie viacerých diagnóz, ktorými malé dievčatko trpí. Dodnes musí navštevovať mnoho lekárov a chodiť na pravidelné kontroly.
Pribudla jej aj ďalšia, veľmi zriedkavá diagnóza, pontocerebelárna hypoplázia typ 2, genetická porucha, ktorou na Slovensku netrpí žiadne iné dieťa. Okrem pravidelných návštev lekárov a rehabilitácii sa začalo veľké surfovanie po internete a na sociálnych sieťach. Rodičia hľadali podobné príbehy, skúsenosti a možnosti liečby. Pre Miu je dôležité hlavne cvičenie a rehabilitácie. „Verím že Miuška sa raz postaví na vlastné nohy a budem počuť s jej úst slovo MAMA,“ uzatvára odhodlaná mamina.

Ďakujeme, že aj vy pomáhate tým, ktorí to najviac potrebujú. V rámci projektu Od začiatku v dobrých rukách venujeme za každé predané balenie plienok značky Lupilu 10 centov na pomoc vážne chorým deťom vo veku do troch rokov. Každý týždeň takto podporíme jedno dieťa podľa jeho potrieb

Súvisiace aktuality

Vladko bude mať čoskoro dva roky a každý jeho pokrok robí rodičom obrovskú radosť. Pravidelne s ním cvičia a po každej rehabilitácii vidia posun vpred, čo ich...

Takmer trojročný Peťko je usmievavý a šikovný chlapec. Aj napriek zdravotným problémom, s ktorými bojuje, sa nikto v jeho rodine nevzdáva. Vďaka projektu Od...

Dvojročnému Bálintovi len prednedávnom lekári definitívne stanovili veľmi zriedkavú diagnózu – spinálnu muskulárnu atrofiu.