Príbeh č.57: Miška

Miška oslávi koncom roka tretie narodeniny. Pochádza z Oravskej Lesnej, kde žije spolu so svojou rodinou. Dievčatko nanešťastie pred narodením prekonalo cytomegalovírusovú infekciu, ktorá nezostala bez následkov. Trápi ju veľká spasticita nožičiek a ručičiek, znemožňujúca správne držanie tela, sedenie, či chodenie. Vďaka projektu Od začiatku v dobrých rukách a finančnej pomoci vo výške 2 500 eur uľahčí Miške život kyslíkový koncentrátor a bude môcť aj naďalej rehabilitovať, aby sa jej stav stále zlepšoval.

„Miška sa narodila začiatkom decembra roku 2016 cisárskym rezom. Už v pôrodnici som si všimla jemný tras ručičiek, ale všetci naokolo tvrdili, že to prejde, a tak šťastní rodičia odchádzali s pocitom, že si domov odnášajú zdravé dievčatko. Ani po dvoch mesiacoch však Miške tras ručičiek neprešiel,“ píše o začiatkoch mamina malého dievčatka. Lekári nakoniec jej dcérke potvrdili cytomegalovírusovú infekciu (herpetický vírus, ktorý sa opätovne objaví pri oslabení imunity a môže spôsobiť vážne problémy, ako napríklad vrodené chyby mozgu, srdca, či zraku, poškodenie sluchu a celkové spomalenie vývoja), prekonanú bábätkom ešte v brušku, ktorá na Miškinom zdravotnom stave zanechala nemalé stopy, a priniesla so sebou závažné diagnózy. Dievčatko trápi spasticita (zvýšené napätie svalov), má problémy so srdiečkom a trpí mikrocefáliou. Miška zatiaľ nie je schopná chodiť ani sedieť a má problémy s držaním hlavičky. Rodičia to však nevzdávajú a robia všetko pre to, aby ich dcérka nestagnovala a rozvíjala sa: „Snažíme sa pracovať na tom aby Miška napredovala najmä cvičením Vojtovej metódy, absolvovaním špeciálnych pobytov v rehabilitačných centrách a mnohých ďalších procedúr. Na Miške veľmi vidno, že ma veľkú snahu napredovať, ale telíčko ju nepustí danú aktivitu urobiť aj kvôli spasticite končatín, ktorá nás sprevádza. Je veľmi vnímavá, vie, čo sa s ňou deje a dáva nám to najavo častejšími úsmevmi. V jej zdravotnom stave vidíme malé, ale krásne pokroky, za ktoré sme veľmi vďační, a sme na ňu veľmi hrdí. Veríme že to bude čoraz lepšie a Miška sa bude aj naďalej posúvať svojim tempom,“ pozerajú sa do budúcnosti s nádejou rodičia. Rodine držíme palce a želáme veľa síl.
Ďakujeme, že aj vy pomáhate tým, ktorí to najviac potrebujú. V rámci projektu Od začiatku v dobrých rukách venujeme za každé predané balenie plienok značky Lupilu 10 centov na pomoc vážne chorým deťom alebo deťom zo sociálne znevýhodneného prostredia vo veku do troch rokov. Každý týždeň takto podporíme jedno dieťa podľa jeho potrieb.

Kúpou plienok lupilu pomáhame deťom v núdziKúpou plienok lupilu pomáhame deťom v núdzi

Odporúčané články

V rámci projektu „Od začiatku v dobrých rukách“ prerozdelil diskontný reťazec už 300 000 €

Trojročná Viki žije so svojimi rodičmi a mladším bračekom v Nitre. Jej diagnózou je Rettov syndróm – závažné neurovývinové ochorenie, ktoré postihuje centrálny...

Trojročný Gabko žije so svojimi rodičmi v obci v okrese Trenčín. Trpí detskou mozgovou obrnou, zmiešanou svalovou poruchou a atrofiou zrakového nervu. Vďaka...