Ochráňme spolu slovenské vody

Je najvyšší čas postupne upustiť od používania mikroténových vreciek. Ak môžete, vyberte si radšej znovu použiteľné sieťové vrecko, v ktorom ovocie a zelenina dýchajú a ostávajú čerstvé. Mikroténové vrecká sú najčastejšou zložkou odpadu, ktorý znečisťuje naše rieky a vodné nádrže. Teraz sa môžete pridať k našej snahe, aby neskončili v našich vodách. Stačí, ak zredukujete ich používanie pri nákupoch, veď dokonalý obal už príroda vymyslela. Ak však mikroténové vrecko skutočne potrebujete, v Lidli zaň môžete zaplatiť dobrovoľný poplatok 1 cent. My váš príspevok zdvojnásobíme a výslednú sumu venujeme na čistenie slovenských vôd.

 

 

 

Prečo sa k nám pridal aj Kali?

Čistenia sa zúčastnil aj známy reper Kali, ambasádor projektu „Nenechajme to plávať“. Kali k projektu zložil aj rovnomennú pieseň.

 

 

Týka sa nás to všetkých

Lidl a SVP iniciatívu predstavili v sobotu 12. septembra v Margecanoch. Zamestnanci reťazca a vodohospodári zároveň čistili sútok riek Hornád a Hnilec pri Ružínskej priehrade.

Tak poďte do toho s nami a pomôžte nám starať sa lepšie o naše vodné zdroje a životné prostredie. Ďakujeme!

 

Na stiahnutie 
Tlačová správa - Nenechajme to plávať

Súvisiace aktuality

„Žijeme v spoločnosti, ktorá si môže dovoliť nakúpiť naozaj všetko, aj si všetko zabaliť...avšak už si nemôžeme dovoliť všetko vyhodiť,“ povedala Petra...

Reťazec a občianske združenie pozývajú Slovákov zapojiť sa do Svetového čistiaceho dňa, ktorý je plánovaný na 18. septembra.

Chráňme si naše rieky a vodné nádrže, vyzýva zákazníkov Lidl