Zodpovedné aktivity v kocke

Koniec roka je už tradične obdobím bilancovania. Preto sme sa rozhodli poďakovať práve vám – našim zákazníkom za všetky skvelé veci, ktoré sme spoločne dokázali. Aj s vašou pomocou robíme každý deň zo Slovenska miesto na lepší život, za čo vám ĎAKUJEME!

Pozrite si nasledujúce video a vykročte s našimi sprievodcami Kamilom a Jankou na cestu k lepšiemu zajtrajšku. Prevedú vás v ňom po náučnom chodníku Lidla a ukážu vám, čo všetko sa nám v rámci spoločensky zodpovedných aktivít podarilo.

A teraz za seba chvíľu necháme hovoriť čísla. Pozrite si krátky prehľad najzaujímavejších výsledkov našich CSR aktivít.

Viac ako 9.500.000 eur
je hodnota spoločensky zodpovedných projektov, ktoré sme od začiatku nášho pôsobenia na Slovensku realizovali spolu s našimi zákazníkmi.
100 %
z našej celkovej spotreby energie tvorila elektrická energia z obnoviteľných zdrojov.
100 %
našich predajní má nainštalované najmodernejšie LED technológie.
420
ton plastov ušetríme ročne vďaka úprave obalov orechov a sušených plodov, úprave veľkých balení pracích gélov, ostráneniu jednorazového plastového riadu, vyradeniu najtenších plastových igelitiek a úprave obalov nealkoholických nápojov.
6.388 hodín
absolvovali naši zamestnanci na školeniach v rámci vzdelávacích programov na mieru.
1.439
našich obchodných partnerov bolo oboznámených s témou protikorupčnej politiky a boja proti úplatkárstvu.
469.000+
našich fanúšikov na Facebooku dostáva pravidelné informácie o našich zodpovedných aktivitách.
1.000.000 +
stromčekov bolo vďaka Lidlu vysadených v tatranských lesoch postihnutých kalamitou. Pokračujeme aj v roku 2020!
52
novorodeneckým pracoviskám na Slovensku, ktoré umožňujú bezplatný pôrod, môžeme aj v roku 2019, vďaka našim zákazníkom, venovať novú zostavu prístrojov na záchranu predčasne narodených detí. Za štyri roky trvania projektu takto získali nemocnice život zachraňujúce prístroje v celkovej hodnote takmer 4.500.000 eur.
40
slovenských miest sa vďaka našej spoločnosti môže tešiť z moderných a bezpečných ihrísk Žihadielok v hodnote 3.500.000 eur. V roku 2020 Včielka Maja doletí do miest už naposledy.
O 16 %
vzrástla hodnota tovarov od slovenských dodávateľov v nákupných cenách v porovnaní obchodných rokov 2017 a 2018.
60+
základných škôl v okolí našich predajní sme vybavili športovými potrebami a didaktickými pomôckami podľa ich vlastného výberu v celkovej hodnote takmer 200.000 eur. To všetko v rámci projektu "Váš nákup = veľká pomoc", ktorým prispievame k skvalitneniu vzdelávania a podpore športu na základných školách už päť rokov.
12,05 %
našich výrobkov z celkovej hodnoty všetkých tovarov spĺňalo podmienky udržateľných certifikácií Bio, Fair Trade, FSC, UTZ, MSC.
100 %
našich dodávateľov sa v zmluve o spolupráci zaviazalo dodržiavať náš Etický kódex.
Viac ako 170
dobrovoľníkov v septembri 2018 počas dvoch dní pomohlo v trinástich centrách po celom Slovensku.
Viac ako 300
deťom z krízových centier a detského domova každý rok plníme tajné priania pod vianočným stromčekom.
295.000
knižiek o dopravnej výchove a prvej pomoci zdarma putovalo do rúk všetkým predškolákom v škôlkach a žiakom 2. a 3. ročníkov na všetkých základných školách na Slovensku.
200
zamestnancov darovalo spoločne viac ako 85 litrov krvi.