PRÍBEH č. 171: SIMONKA

Simonka žije so svojou rodinou v obci v okrese Senec. Rázštep chrbtice, ktorý lekári zistili počas tehotenstva, jej operovali ešte v brušku. Operácia dievčatku veľmi pomohla, ale dôsledky ovplyvňujú jeho terajší aj budúci život. Vďaka projektu Od začiatku v dobrých rukách a finančnej pomoci vo výške 2 500 eur absolvuje rehabilitačný pobyt v špecializovanom centre a rodine pomôže aj palivová karta.

„Simonka je naše druhé dieťa. Svoje tehotenstvo som manželovi oznámila ráno, presne na Štedrý deň. Boli to krásne Vianoce. Prvá polovica tehotenstva prebiehala úplne bez problémov, vrátane krvných testov a ultrazvuku. Všetko sa však zmenilo v 20. týždni, keď som absolvovala morfologický ultrazvuk. Nikdy nezabudnem na to hrobové ticho, ktoré vládlo v ordinácii. Priznám sa, že kvôli šoku, ktorý som zažila, si dodnes neviem spomenúť, čo mi doktor povedal,“ začína príbeh Simonkina mamina. Aj keď lekári na začiatku nemali úplnú istotu, výsledky ďalšieho ultrazvuku ich obavy potvrdili. Simonka mala rázštep chrbtice. „Nasledovalo veľmi ťažké obdobie plné strachu a rozhodovania sa, čo bude ďalej s našim dievčatkom. Mali sme však obrovské šťastie v nešťastí. Simonkinu miechu operovali ešte v maternici, v 24. týždni tehotenstva vo Švajčiarsku. Bola to veľmi náročná operácia ktorá ju síce nevyliečila, ale zvýšila jej šance na plnohodnotnejší život. Dodnes tuto operáciu považujem za zázrak. Simonka sa narodila v 37. týždni s jazvou na chrbte,“ pokračuje mamina. Od troch mesiacov poctivo doma cvičí Vojtovu metódu a kondičné cvičenia. Navštevuje tiež rehabilitačné centrá a fyzioterapie, ktoré sú finančne veľmi náročné. Pred dovŕšením dvoch rokov podstúpila druhú operáciu miechy, po ktorej začala robiť svoje prvé kroky. „Bohužiaľ sa to ale nezaobišlo bez vedľajších následkov. Len nedávno absolvovala svoju tretiu náročnú operáciu krčnej chrbtice, po ktorej musí ešte intenzívnejšie rehabilitovať, aby mohla aj naďalej chodiť do škôlky so svojimi kamarátmi a bola čo najsamostatnejšia. Simonka je hypotonická a v topánkach musí nosiť špeciálne ortézy, ktoré jej vyrovnávajú jej neforemné chodidlá. Rázštep chrbtice je najkomplexnejšie telesné znevýhodnenie. Aj keď nevieme, čo všetko Simonku ešte čaká a koľko operácií bude musieť ešte podstúpiť, sme veľmi vďační za to, že ju máme. Je to úžasne dievčatko ktoré všetci veľmi ľúbime. Z celého srdca vám ďakujeme za pomoc,“ uzatvára mamina.
Ďakujeme, že aj vy pomáhate tým, ktorí to najviac potrebujú. V rámci projektu Od začiatku v dobrých rukách venujeme za každé predané balenie plienok značky Lupilu 10 centov na pomoc vážne chorým deťom vo veku do troch rokov. Každý týždeň takto podporíme jedno dieťa podľa jeho potrieb.

Kúpou plienok lupilu pomáhame deťom v núdziKúpou plienok lupilu pomáhame deťom v núdzi

Odporúčané články

Malá Melánia žije so svojou rodinou v Novej Dubnici. Trojročnému dievčatku diagnostikovali zriedkavé genetické ochorenie – duplikačný 3q syndróm. Melanka...

Najnovšia predajňa Lidl sa nachádza v Moste pri Bratislave, ďalšiu otvoríme 30. septembra v rámci Nivy centrum.

Trojročný Leo býva so svojimi rodičmi v obci v okrese Košice. Obojstranná percepčná porucha sluchu mu našťastie bola diagnostikovaná včas a nasledovalo...