Spoločnosť

Spoločnosť

Sme spoločensky zodpovedná a moderná spoločnosť, ktorá sa stará o svojich zamestnancov, ich rodiny a deti. Záleží nám aj na zákazníkoch a spoločnosti, do ktorej patríme. Preto využívame všetky možnosti v snahe prispieť k jej zlepšeniu. Radi podporujeme a organizujeme projekty s prínosom pre celé Slovensko a snažíme sa pomáhať organizáciám v miestach, kde pôsobíme.

Spoločnosť

Nadácia Lidl Slovenská republika

Nadácia Lidl Slovenská republika

Už od roku 2013 sa spoločne s Nadáciou Pontis zamýšľame, ako v rámci konceptu firemného darcovstva podporiť dobré a zmysluplné projekty. V novembri 2020 sme založili Nadáciu Lidl Slovenská republika, v rámci ktorej chceme naďalej podporovať aktivity zamerané na všeobecne prospešné ciele a robiť tak zo Slovenska lepšie miesto pre život pre nás všetkých.

Spoločnosť

Srdce na správnom mieste

Srdce na správnom mieste

V Lidli môže mať každý Srdce na správnom mieste. Prispejte v termíne od 11.4. do 30.4.2022 0,50 € pre Slovenský Červený kríž nákupom nálepky s týmto motívom pri pokladni. My sme už prispeli sumou 100 000 €. Spolu s vami chceme Slovenskému Červenému krížu zakúpiť špeciálne autá do krízových situácií. Ďakujeme vám.

Spoločnosť

Slovenskô ako maľované

Slovenskô ako maľované

Malí či veľkí, generácia X, Y či Z: na známosť sa dáva, že kto dobrodružne objaviť chce slovenské regióny, hrady a zámky, tradície a kroje či pokrmy írečité spoznať chce, nech do Lidla sa zberá!

Spoločnosť

Podeľ sa a pomôž

Potravinová zbierka

V rámci projektu Podeľ sa a pomôž sa chceme podieľať na riešení chudoby, sociálneho vylúčenia a s nimi spojenej potravinovej deprivácie. 

Spoločnosť

Spolu to zvládneme

Podpora počas COVID-19

Svojimi aktivitami dokážeme osloviť veľkú časť Slovenska.  Náročnú situáciu, ktorej aktuálne čelí naša krajina zvládneme iba ak si budeme navzájom pomáhať. V týchto dňoch je najdôležitejšia zodpovednosť každého z nás a vôľa pomôcť. My si plne uvedomujeme našu úlohu v zásobovaní zákazníkov potravinami a robíme skutočne všetko, aby sme tu boli pre vás. Nie je to ľahké a darí sa nám to len vďaka našim zamestnancom, ktorí sú našimi hrdinami.  Buďme preto k sebe ohľaduplní! Túto situáciu zvládneme iba spoločne.

Spoločnosť

Hurá na ihrisko!

Ihrisko Žihadielko

Deti by mali tráviť voľný čas aktívne. Moderných a bezpečných detských ihrísk je v našich mestách stále málo a práve preto sme sa rozhodli pomôcť pri ich budovaní. Počas piatich ročníkov projektu Lidl ihrisko Žihadielko sme slovenským mestám a obciam venovali 50 ihrísk v celkovej hodnote 4 350 000 eur. Projekt sa teší od začiatku veľkému záujmu. Za päť rokov ste vašim mestám v hlasovaní odovzdali celkovo 20 391 221 hlasov, len v poslednom ročníku neuveriteľných vyše 9 miliónov hlasov. Dobzučania priatelia!

 

Spoločnosť

Od začiatku v dobrých rukách

Od začiatku v dobrých rukách

Pomáhame aj tým najzraniteľnejším – deťom do 3 rokov. Za každé predané balenie plienok značky Lupilu venujeme 10 centov na pomoc rodinám s deťmi s vážnym zdravotným znevýhodnením. Týždenne podporíme 1 rodinu, pričom forma našej pomoci závisí od individuálnej potreby a situácie každého dieťaťa. Ak má vaše dieťa vážne zdravotné problémy a potrebujete pomoc, dajte nám o sebe vedieť. Vďaka projektu Od začiatku v dobrých rukách sme od marca 2018 podporili viac ako 170 detských príbehov.

Spoločnosť

Dobré rozprávky

Dobré rozprávky

Už šiesty rok pomáhame predčasne narodeným deťom. V roku 2015 sme vďaka našim zákazníkom venovali 14 nemocniciam v 10 slovenských mestách 34 život zachraňujúcich inkubátorov. O rok neskôr sme sa rozhodli ísť ešte ďalej a všetkým slovenským pôrodniciam umožňujúcim bezplatný pôrod sme odovzdali zostavu život zachraňujúcich prístrojov. V roku 2017 naši zákazníci opäť ukázali, že majú srdce na správnom mieste a s ich podporou sme darovali set život zachraňujúcich prístrojov všetkým 53 novorodeneckým oddeleniam, ktoré na Slovensku poskytujú bezplatný pôrod. V tomto trende sme pokračovali aj v rokoch 2018 a 2019. V roku 2020 získali všetky slovenské neonatologické pracovíská prvotriedne inkubátory vybavené protivírusovým filtrom, ktorý chráni tých najzraniteľnejších aj pred ochorením COVID-19. Od začiatku projektu získali slovenské nemocnice život zachraňujúce prístroje pre novorodencov v celkovej hodnote takmer 5 500 000 eur.

Spoločnosť

Nákup, ktorý pomáha

Podpora základných škôl

Je pre nás radosť podporovať základné a spojené školy, ktoré sa nachádzajú v okolí našich novootvorených predajní. Týmto školám venujeme v prvý deň predaja 1 euro z každého nákupu nad 10 eur a za získanú sumu im zakúpime športové, didaktické pomôcky a výpočtovú techniku podľa ich vlastného výberu. Od začiatku projektu sme podporili vyše 100 základných škôl sumou viac ako 300 000 eur.

Spoločnosť

Hrášková polievka, ktorá prispieva k záchrane života

Príspevok na liečku rakoviny

Lidl bol exkluzívnym partnerom Roka prevencie 2019, ktorý vyhlásilo Ministerstvo zdravotníctva Slovenskej republiky. Do predaja sme v rámci tohto partnertstva uviedli produkt v špeciálnom obale - hráškovú polievku, ktorá môže prispieť k záchrane života. Pomohli sme tak šíriť osvetu o dôležitosti preventívnych vyšetrení rakoviny prsníka. Navyše, za každú predanú polievku sme venovali 5 centov na liečbu rakoviny prsníka. Z vyzbieranej sumy, ktorú sme ešte zvýšili, sme nakúpili infúzne pumpy pre Východoslovenský onkologický ústav v hodnote 6 000 eur.

Spoločnosť

Florbalisti do toho!

Floorbal liga

Fair play, tímovosť, dynamika, osobný rozvoj a výsledky sú hodnoty, ktoré získajú deti vďaka športu, aj hodnoty, ktorými žijeme aj my v Lidli. Preto sme sa spolu s Nadáciou TV JOJ rozhodli stať generálnym projektu Floorball SK LIGA 2018/2019, do ktorého sa zapojilo viac ako 100 000 detí. Tešíme sa, že sa nám podarilo objaviť nové športové talenty a motivovať ich na rozvíjanie zručností a schopností.

Spoločnosť

Zdravé oči v škôlke

Zdravé oči v škôlke

Záleží nám na zdraví detí. Malí škôlkari väčšinou nevedia sami rozpoznať problém s očkami. Rodičia tak o poruchách zraku svojich detí ani netušia. Včasná diagnostika je pritom z pohľadu liečby najdôležitejšia. Rozhodli sme sa zmeniť to a darovať Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska dva prístroje na vyšetrenia zraku detí priamo v materských školách.

Spoločnosť

Knižky plné múdrostí

Dopravná a zdravotná výchova

Rozhodli sme sa oboznámiť deti s pravidlami dopravnej bezpečnosti a s prvou pomocou. Vytvorili sme pre nich knižky „Kamil a Emil na cestách“ a „Kamil a psík zdravotník“, ktoré sme zadarmo venovali všetkým žiakom 2. a 3. ročníkov základných škôl na celom Slovensku. V krajských mestách sme zorganizovali minikurzy dopravnej výchovy a bezpečnosti a pre predškolákov pripravili hravý kurz dopravnej výchovy v knižke „Ako Kamilko stretol Emilka“.

Spoločnosť

Podporujeme inovácie a nové nápady

Podporujeme inovácie a nové nápady

Agilita, integrita, dôvtip a inovácie. To všetko sú faktory, ktoré v dnešnom neustále sa meniacom svete rozhodujú o úspechu firiem. My v Lidli si to uvedomujeme, a preto podporujeme podujatia a aktivity, ktoré prinášajú nové myšlienky, a kreatívne a udržateľné riešenia spoločenských výziev.

Spoločnosť

Nezasýtili sme vašu zvedavú myseľ?

Ostatné projekty

Tu sa zoznam našich aktivít ešte nekončí. Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici sme venovali unikátny prístroj CARDIOHELP, ktorý zachraňuje životy deťom. V roku 2012 sme z vrchnáčikov z fliaš, ktoré vyzbierali žiaci, vyrobili 28 lavičiek.

Životné prostredie

Pokračuj v ceste

Životné prostredie máme len jedno, a preto nám na ňom záleží. Teraz s nami môžeš objaviť aktivity, ktoré robíme preto, aby sme ho čo najviac šetrili pre budúce generácie.