Spoločnosť

Spoločnosť

Sme spoločensky zodpovedná a moderná spoločnosť, ktorá sa stará o svojich zamestnancov, ich rodiny a deti. Záleží nám aj na zákazníkoch a spoločnosti, do ktorej patríme. Preto využívame všetky možnosti v snahe prispieť k jej zlepšeniu. Radi podporujeme a organizujeme projekty s prínosom pre celé Slovensko a snažíme sa pomáhať organizáciám v miestach, kde pôsobíme.

Spoločnosť

Florbalisti do toho!

Fair play, tímovosť, dynamika, osobný rozvoj a výsledky sú hodnoty, ktoré získajú deti vďaka športu, aj hodnoty, ktorými žijeme aj my v Lidli. Preto sme sa spolu s Nadáciou TV JOJ rozhodli stať garantom projektu Floorball SK LIGA 2018/2019, v ktorom očakávame účasť viac ako 20 000 detí. Veríme, že objavíme ďalšie športové talenty a motivujeme ich na rozvíjanie zručností a schopností.

Spoločnosť

Od začiatku v dobrých rukách

Pomáhame aj tým najzraniteľnejším – deťom do 3 rokov. V spolupráci s Nadáciou Markíza za každé predané balenie plienok značky Lupilu venujeme 10 centov na pomoc rodinám s deťmi v núdzi. Mesačne podporíme 1 rodinu, pričom forma našej pomoci závisí od individuálnej potreby a situácie každej rodiny. Zapojiť sa do projektu môžete aj vy, stačí poslať príbeh rodiny, ktorá podľa vás potrebuje pomoc.

Spoločnosť

Dobré rozprávky

Už štvrtý rok pomáhame predčasne narodeným deťom. V roku 2015 sme vďaka našim zákazníkom venovali 14 nemocniciam v 10 slovenských mestách 34 život zachraňujúcich inkubátorov. O rok neskôr sme sa rozhodli ísť ešte ďalej a všetkým slovenským pôrodniciam umožňujúcim bezplatný pôrod sme odovzdali zostavu život zachraňujúcich prístrojov. V  roku 2017 sme prostredníctvom Dobrých rozprávok mohli venovať dôležité vybavenie všetkym 53 novorodeneckým pracoviskám na Slovensku. Za štyri roky sme takto vďaka našim zákazníkom podporili slovenské nemocnice prístrojmi v hodnote takmer 3,5 milióna eur.

Spoločnosť

Hurá na ihrisko!

Deti by mali tráviť voľný čas aktívne. No moderných a bezpečných detských ihrísk je v našich mestách, žiaľ, málo. Preto sme sa rozhodli pomôcť pri budovaní najmodernejších ihrísk, kde deti môžu zažiť aktívny pohyb zábavnou formou. V roku 2016 sme spustili projekt Lidl ihrisko Žihadielko, ktorý spojil ľudí pre dobrú vec a vďaka nemu sme postavili nové ihriská už v 30 mestách na Slovensku.

Spoločnosť

Nákup, ktorý pomáha

Je pre nás radosť podporovať základné školy, ktoré sa nachádzajú v okolí našich novootvorených alebo zmodernizovaných predajní. Týmto školám venujeme v prvý deň predaja 1 € z každého nákupu nad 10 € a za získanú sumu im zakúpime športové a pedagogické vybavenie podľa ich vlastného výberu. V roku 2017 sme tak zlepšili vzdelávanie našich detí venovaním pomôcok v hodnote 45 000 €.

Spoločnosť

Knižky plné múdrostí

Rozhodli sme sa oboznámiť deti s pravidlami dopravnej bezpečnosti a s prvou pomocou. Vytvorili sme pre nich knižky „Kamil a Emil na cestách“ a „Kamil a psík zdravotník“, ktoré sme zadarmo venovali všetkým žiakom 2. a 3. ročníkov základných škôl na celom Slovensku. V krajských mestách sme zorganizovali minikurzy dopravnej výchovy a bezpečnosti a pre predškolákov pripravili hravý kurz dopravnej výchovy v knižke „Ako Kamilko stretol Emilka“.

Spoločnosť

Zdravé oči v škôlke

Záleží nám na zdraví detí. Malí škôlkari väčšinou nevedia sami rozpoznať problém s očkami. Rodičia tak o poruchách zraku svojich detí ani netušia. Včasná diagnostika je pritom z pohľadu liečby najdôležitejšia. Rozhodli sme sa zmeniť to a darovať Únii nevidiacich a slabozrakých Slovenska dva prístroje na vyšetrenia zraku detí priamo v materských školách.

Spoločnosť

Zo srdca pre srdce

Zdravie je v živote to najdôležitejšie. Detskej fakultnej nemocnici s poliklinikou v Banskej Bystrici sme venovali unikátny prístroj CARDIOHELP, ktorý zachraňuje životy tým najzraniteľnejším – deťom. Vďaka tomuto daru vzniklo na Slovensku prvé centrum mimotelovej oxygenácie pre detských pacientov zaoberajúce sa liečbou akútneho zlyhania pľúc a poškodenia srdca.

Spoločnosť

Nová rodinná izba

Spolu s Nadáciou Markíza sme pomohli malým onkologickým pacientom. Vďaka nám prešla modernizáciou Klinika detskej hematológie a onkológie DFNsP v Bratislave. Na klinike pribudla nová rodinná izba, slúžiaca na diskrétnu a dôstojnú komunikáciu lekárov s pacientmi a ich rodičmi. Pre lepšiu zdravotnú bezpečnosť a vyšší komfort detí sa zrekonštruovali aj pacientske izby, podlahy a kuchynka.

Spoločnosť

Na lavičke z vrchnákov

Koncom roka 2012 sme usporiadali súťaž pre základné a stredné školy v zbere vrchnáčikov z fliaš vôd Saguaro. Výsledok bol ohromujúci – žiaci spoločne vyzbierali 350 000 vrchnákov s celkovou hmotnosťou 700 kg. My sme ich zrecyklovali a z výslednej hmoty sme vyrobili plastové profily. Tie sme použili na výrobu 28 lavičiek, na ktorých si môžete teraz oddýchnuť na námestí v bratislavskom Ružinove.

Spoločnosť

Súpis sochárskych diel

Až do roku 2012 neexistoval žiaden ucelený súpis moderných sochárskych diel nachádzajúcich sa na verejnom priestranstve nášho hlavného mesta. Preto sme podporili vytvorenie publikácie „Sochárske diela na území Bratislavy (1945 – 2012). Jej cieľom je vzdelávať širokú verejnosť aj zabrániť poškodeniu sochárskych umeleckých diel. Garantom diela je akademický sochár prof. Jozef Jankovič.

Životné prostredie

Pokračuj v ceste

Životné prostredie máme len jedno, a preto nám na ňom záleží. Teraz s nami môžeš objaviť aktivity, ktoré robíme preto, aby sme ho čo najviac šetrili pre budúce generácie.