Zamestnanci

Zamestnanci

Ani ten najlepší koncept predaja a kvalitný tovar  za skvelú cenu by neznamenali nič bez našich motivovaných zamestnancov. U nás sa riadime heslom „Ľudia tvoria Lidl“. Preto je pre nás starostlivosť o zamestnancov na prvom mieste. Podporujeme rozvoj svojich ľudí, a to nielen pestrou škálou rôznych vzdelávacích aktivít, ale aj prioritou obsadzovať voľné pracovné pozície zo svojich radov. Je to súčasť našich firemných zásad.

Zamestnanci

Rodová rovnosť

Potvrdené: ženy sú lepšie líderky! Lidl vie, prečo sa firmám oplatí mať ženy v manažérskych funkciách.

Sú iniciatívne, flexibilné, zamerané na cieľ, pracujú na sebarozvoji, vynikajú v čestnosti. Ak vo firme poskytnete ženám flexibilné podmienky na prácu, odmenia sa vám v podobe spokojného tímu a dobrých výsledkov.

Zamestnanci

Za Top zamestnávateľom stoja top ľudia

Všetko čo robíme, robíme s ľuďmi a pre ľudí. V centre nášho záujmu stojí vždy zákazník, ktorému sa snažíme v maximálnej možnej miere vyhovieť a podľa jeho spätnej väzby skvalitňovať našu ponuku i služby. Zároveň si uvedomujeme, že našim najväčším bohatstvom sú naši zamestnanci. Bez nich by sme nedokázali obslúžiť milióny zákazníkov a zabezpečiť ponuku čerstvého, kvalitného a cenovo výhodného tovaru. Toto je hlavná myšlienka našej  najnovšej kampane. Kladieme dôraz na orientáciu na zákazníka, úctu k našim zamestnancom a na čerstvosť nami ponúkaného tovaru.

Zamestnanci

Pracovať u nás sa oplatí

Lidl je lepším miestom pre prácu aj vďaka našim zamestnaneckým benefitom: dovolenka nad rámec zákona, home office, sabbatical, doplnkové dôchodkové poistenie, gastrolístky vo vyššej hodnote, letné tábory pre deti zamestnancov, vitamínové balíčky, narodeninové balíčky, balíčky pre budúce mamičky, darčekové poukážky, fusakle, rúška, lístky do kina, job rotation.

Zamestnanci

Zo školských lavíc priamo k nám

Mladým ľuďom ponúkame viacero príležitostí, ako môžu u nás odštartovať svoju kariéru. Máme mnohé pozície pre čerstvých absolventov, no nekončíme iba pri nich. Na úrovni stredoškolského vzdelávania spolupracujeme s viacerými strednými školami v rámci systému duálneho vzdelávania. Vysokoškoláci od 2. ročníka sa môžu zapojiť do Retail Academy (od októbra 2019 aj v Nitre!) a spolu s absolventmi takisto využiť program „Stážista“ a „Trainee“.

Zamestnanci

Práca si zaslúži odmenu

Sme najatraktívnejším zamestnávateľom v oblasti obchodu na Slovensku. Potvrdilo to 1. miesto v domácej súťaži „Najzamestnávateľ“ (2019) aj prestížne medzinárodné ocenenia Top Employer Slovensko a Top Employer Europe získané v roku 2020. Od jesene 2016 sme zvýšili platy našim zamestnancom v priemere o 40 % a priemerný mesačný plat pre pozíciu predavačka-pokladníčka a predavač-pokladník je od obchodného roka 2020 viac ako 900 eur. 

Zamestnanci

Rovnováha je dôležitá

Sme si vedomí, že naši zamestnanci môžu prosperovať iba vtedy, ak si udržia zdravú rovnováhu medzi pracovným a osobným životom. Preto sa im snažíme poskytovať také pracovné podmienky, ktoré sú pre nich motivujúce. Náš plný pracovný úväzok je 38,75 hodiny týždenne. O tom, že k zamestnancom pristupujeme férovo, svedčí i fakt, že zaznamenávame každú ich odpracovanú minútu a nadčasy preplácame alebo kompenzujeme.

Zamestnanci

Žijeme našimi hodnotami

Chceme, aby naši zamestnanci vedeli, že zodpovedné podnikanie nie je len pekná PR aktivita, ale má naozaj hlboký zmysel. Prostredníctvom svojich projektov sa snažíme zmeniť myslenie zamestnancov a šíriť povedomie o potrebe pomáhať. Oceňujeme, že sa do týchto projektov radi zapájajú. Naším cieľom je, aby sa identifikovali so značkou Lidl a aby spoločenská zodpovednosť bola prítomná vo všetkých ich činnostiach.

Zamestnanci

High Five!

V Lidli máme 5 zásad vedenia: viesť komunikáciu – rozvíjať zamestnancov – zostať dynamickí a orientovaní na výsledky – vybudovať dôveru a správať sa férovo – žiť zodpovedne a byť vzorom. Vďaka tomu sa nám darí zvyšovať kvalitu vedenia ľudí v rámci firmy, lepšie definovať firemné hodnoty aj otvorenejšie komunikovať v rámci tímov, čo sa prejavuje intenzívnejším poskytovaním spätnej väzby.

Zamestnanci

Spätnú väzbu dostane každý

Spätnú väzbu chápeme ako príležitosť na osobný rozvoj. Raz ročne sa hodnotí potenciál každého zamestnanca. Hodnotenie zamestnancov prebieha v rámci projektu „Talent Management“, ktorý sme spustili začiatkom roka 2017. Na základe hodnotení vyberáme zamestnancom školenia na mieru a zároveň si vytvárame databázu zamestnancov s potenciálom rastu a posunu na vyššiu pracovnú pozíciu. V obchodnom roku 2019 dostali spätnú väzbu 100 % našich zamestnancov.

 

Zamestnanci

Rozvoj našich zamestnancov

Pre každého zamestnanca je nastavený vzdelávací program na mieru tak, aby vedel využiť získané vedomosti v praxi. Ponuka školení je široká. Vyberú si z nej zamestnanci na vedúcich aj nižších pozíciách. Ponúkame vzdelávací program pre manažérov predajní, learning by doing, jazykové kurzy, rotáciu pracovného miesta, verejnú knižnicu, small talk či kvalifikačné programy podľa individuálnych potrieb. Novinkami sú Konferencia Lidl Fórum, Rezortné workshopy, Manažérska akadémia či Trendy skills workshopy na témy agilita, integrita a diverzita, ktorými firma reaguje na meniace sa prostredie.

Zamestnanci

Vždy nájdeme spoločnú reč

Pre každého zamestnanca je dôležité mať v práci niekoho, kto mu podá pomocnú ruku, keď to bude naozaj potrebovať. Dôverník je komunikačný partner pre našich zamestnancov pri všetkých problémoch a starostiach, o ktorých nechcú hovoriť so svojím nadriadeným. Pomôže zorientovať sa v pracovnoprávnych záležitostiach aj s riešením problémov. Na dôvernosť rozhovoru sa môže každý na 100 % spoľahnúť. V roku 2019 pribudol k dôverníkom aj psychológ na telefóne, ktorý je dostupný pre všetkých zamestnancov.

Zamestnanci

Zamestnanci nás reprezentujú

Prínosom je pre nás naozaj každý zamestnanec – od asistentky predaja až po vedúceho oddelenia. Naši zamestnanci sú denne v kontakte so zákazníkmi. Preto je naším záväzkom, aby boli pri svojej každodennej práci ambasádormi našich hodnôt v oblasti trvalej udržateľnosti.  O spoločenskej zodpovednosti a projektoch vzdelávame svojich zamestnancov prostredníctvom našej novej aplikácie We are Lidl a intranetu LidlNet. 

 
 
 

Spoločnosť

Ešte niečo

Každý z nás je neoddeliteľnou súčasťou spoločnosti, a preto by nám malo záležať na jej budúcnosti. Vstúpte s nami teraz do sveta krajších a lepších zajtrajškov.